Klient: AMW Nawrot

Klient: AMW
AMW – jeden z wiodących producentów branży tekstylnej w Polsce. Od ponad 18 lat oferuje szeroką gamę artykułów pościelowych, jak m.in. kołdry, poduszki i podkłady na materace.

Cele projektu:
W ramach współpracy z firmą AMW obejmującą regularną komunikację na profilu społecznościom Facebook, postawiliśmy za cel dodatkową aktywizację Fanów oraz zwiększenie liczby nowych obserwatorów profilu.

Metoda:
Narzędziem, który posłużył do osiągnięcia zamierzonych celów, była aplikacja konkursowa umieszczona na Fanpage`u AMW.

Koncepcja:
Zadaniem uczestników było ułożenie z wymieszanych elementów wizerunku sypialni w jak najkrótszym czasie. Ponieważ działania skierowane są jedynie do nowych i aktualnych Fanów, dostęp do aplikacji narzucał polubienie profilu użytkownikom, którzy trafili na niego po raz pierwszy.

Aby dodatkowo zwiększyć zasięg kampanii wykorzystano formę promowania postu konkursowego. Post gwarantował dotarcie do znacznie większej ilości Fanów oraz ich znajomych, niż standardowe wiadomości umieszczane na Facebooku.

Zakres prac:
• Przygotowanie koncepcji konkursu
• Dobór i przystosowanie aplikacji do realizowanych celów
• Opracowanie graficzne aplikacji
• Nadzór nad zapleczem konkursowym
• Bieżąca komunikacja na profilu AMW

Rezultaty:
W trakcie trwania konkursu liczba Fanów na profilu zwiększyła się o 15%. Wśród nowych osób udało nam się zgromadzić społeczność odpowiadającą grupie docelowej marki. Aplikacja codziennie rejestrowała kilkadziesiąt aktywnych wizyty na dzień, a co trzeci uczestnik konkursu okazał się nowym Fanem. W tym czasie aktywność Fanów zwiększyła się 3,5-krotnie w porównaniu do okresu poprzedniego.

amw