Internet Beta 2013

W minionym tygodniu, w stolicy podkarpacia mogliśmy uczestniczyć w konferencji, która już na stałe wpisała się w kalendarz naszych spotkań. InternetBeta to konferencja, która inspiruje i łączy zróżnicowane środowiska związane z Internetem. Tegoroczna, jubileuszowa edycja pozwoliła nam poznać nowości i trendy w Sieci, a także spojrzeć na Internet z całkiem nowej strony.

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się: doktorant Uniwersytetu Kalifornijskiego Cameran Ashraf, który zapewniał bezpieczny hosting stronom internetowym poświęconym Zielonej Rewolucji w Iranie w 2009 r., Paweł Sala – dyrektor zarządzający Freshmail i ekspert e-mail marketingu, Michał Sadowski – założyciel i prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i wielu innych znamienitych ekspertów.

Nas szczególnie interesowało wystąpienie Piotra Wilama, współzałożyciela Onetu, prezesa Innovation Nest, który opowiadał o blaskach i cieniach modeli biznesowych. W każdym modelu jest potencjał, jednak Piotr szczególnie mocno namawiał do zastosowania modelu SaaS (softwear as a service – oprogramowanie jako usługa), gdzie wartość cyfrowa dostarczana jest przez Internet, a system płatności jest abonamentowy. Pozwala to szybko zweryfikować pomysł i osiągnąć globalny sukces. Sporo emocji wywołała też prelekcja Romana Łozińskiego, związanego z K2. Stojąc w rozkroku między światem nowych technologii a psychologią, zasiał zamęt i innowacje w naszych głowach.

Konferencja InternetBeta 2013 w sposób naturalny stała się miejscem wymiany kontaktów i poglądów oraz integracji dynamicznie rozwijającego się środowiska w zakresie działań online. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!