Przygotowujemy relaunch serwisu pojazdyelektryczne.com.pl i strategię jego promocji.

Na zlecenie spółki Karbon2 przygotowaliśmy stronę internetową poświęconą pojazdom elektrycznym. Nowy brand – Centrum Pojazdów Elektrycznych – i wyraźne oddzielenie serwisu od pozostałych stron spółki ma ułatwić komunikację marketingową. Stworzyliśmy także przejrzysty, intuicyjny system prezentacji pojazdów i opracowaliśmy strategię promocji serwisu w sieci.

Odświeżona graficznie i technicznie strona została uruchomiona pod adresem pojazdyelektryczne.com.pl. Serwis prezentuje kilkadziesiąt pojazdów elektrycznych przeznaczonych do użytkowania między innymi na polach golfowych, w rozległych przestrzeniach magazynowych, centrach logistycznych, albo jako mobilne reklamy. Właśnie szeroka oferta i konieczność ujęcia jej w nowe ramy stanowiły największe wyzwanie. Naszymi głównymi celami było odpowiednie wyeksponowanie produktów firmy oraz zbudowanie łatwej i intuicyjnej nawigacji dla użytkowników. Udało nam się stworzyć system prezentacji, który w przejrzysty sposób pozwala przeglądać kilkadziesiąt rodzajów i modeli pojazdów.

Dzięki wyodrębnieniu podstron z pojazdami nowymi i używanymi, a także dodaniu kilku opcji sortowania oraz przeglądania (m.in.: buttony określające markę, wybór z listy, pokaz slajdów) poruszanie się po serwisie jest znacznie łatwiejsze. Poza tym, Klient zdecydował się na wciąż uchodzące za niestandardowe rozwiązanie polegające na rezygnacji z tradycyjnych wersji językowych serwisu na rzecz translatora dostarczanego przez Google.

Obok rozwiązań usprawniających poruszanie się po serwisie przez użytkowników, pomyśleliśmy także o zarządzaniu treścią. Dodany do strony system CMS został sprofilowany pod kątem potrzeb Klienta i dostosowany do budowy nowego serwisu.

Przygotowanie relaunchu serwisu trwało 2 miesiące. Nad projektem i strategią promocji pracował 4-osobowy zespół w składzie Katarzyna Waliczek (zawartość serwisu), Paweł Sałajczyk (programowanie), Tomasz Skwarek (grafika), Milena Mroczkowska (marketing). Centrum Pojazdów Elektrycznych działa już pod nowym adresem pojazdyelektryczne.com.pl, a my uruchamia kampanię promocyjną linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google.

Centrum Pojazdów Elektrycznych - ItalCar, Yamaha, Elipsa_1287656471837