Strona dla mobilnych, czyli o dostosowaniu strony www do ekranu w urządzeniach przenośnych.

responsive

Czy wiesz, że ponad 60% Polaków przegląda Internet za pomocą smartfona? Liczba osób posiadających tablet czy smartfona systematycznie rośnie. Warto pomyśleć o tym, aby dostosować stronę internetową do specyfiki urządzeń mobilnych, tak aby umożliwić ich użytkownikom wygodny dostęp do treści i funkcjonalności znajdujących się na naszej stronie.

Co zrobić aby strona wyświetlała się poprawnie we wszystkich rozmiarach ekranu? Rozwiązaniem jest Responsive Web Design czyli taka technologia tworzenia stron internetowych, która zapewnia automatyczne dostosowanie się widoku strony do rozmiarów wyświetlacza.

Wygląd strony responsywnej zmienia się w zależności od rozdzielczości, ale nie zmienia się adres URL (tak jak w przypadku oddzielnej wersji mobilnej, gdzie adres strony zmienia się poprzez dodanie do niego literki m.). Dzięki temu, zarówno zarządzanie stroną jak i analiza statystyk jest łatwiejsze.

Jeśli prowadzisz kampanię reklamową w Internecie, pomyśl o stworzeniu responsywnej strony docelowej (landing page). Dzięki temu użytkownicy „mobilni” będą bardziej skłonni do skorzystania z oferty i wykonania akcji (np. zakupu czy wypełnienia formularza kontaktowego).

Korzystając z tej technologii możemy również prowadzić kampanie targetowane tylko na użytkowników urządzeń mobilnych, kierując specjalną ofertę tylko do tych osób.