Klient: Centrum Edukacji Copernicus

Klient: Centrum Edukacji Copernicus
Centrum Edukacji Copernicus – nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla słuchaczy szkoła. Jej główną ideą jest dobra i rzetelna edukacja w wielu dyscyplinach.

Koncepcja:
Głównym celem Centrum Edukacji Copernicus było uruchomienie na portalu Facebook nowego kanału komunikacji z obecnymi oraz potencjalnymi słuchaczami. Podstawowym założeniem było stworzenie możliwie najszerszej społeczności, skupionej wokół szkoły oraz nawiązanie z nią otwartego dialogu. W tym celu, na stronie fanowskiej Centrum Edukacji Copernicus wprowadziliśmy nową jakość komunikacji. Aby skutecznie dotrzeć z komunikatem do nowych fanów, przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny.

Zakres prac:

 •  stworzenie nowego wizerunku szkoły na Facebooku (zaprojektowanie nowego covera, awatara oraz dodanie zakładek)
 •  budowa trwałych relacji i regularna komunikacja z fanami
 •  opracowanie koncepcji oraz regulaminu konkursu
 •  przygotowanie grafik konkursowych oraz promujących wydarzenie
 •  przeprowadzenie konkursu
 • prowadzenie kampanii reklamowej na Facebooku

Realizacja:
Dynamiczna komunikacja z fanami wymaga ciągłego dostarczania nowych treści, rozrywek i powodów do interakcji, stąd też rozpoczęliśmy wprowadzanie nowych informacji, zagadek i ciekawostek, które cyklicznie pojawiają się na profilu. Komunikacja utrzymana jest w lekkim tonie, ale nadal związanym z tematem edukacji. Z jednej strony ułatwiła to zbliżenie do słuchaczy i zaprezentowanie przyjaznego charakteru szkoły, z drugiej zaś pozwala na wymianę informacji prezentującą szeroką ofertę kierunków prowadzonych przez szkołę.

W celu zwiększenia zasięgu Fanpage’a przeprowadzono konkurs „Aktywne lato”, który polegał na zaprezentowaniu w formie fotografii pomysłu na aktywne spędzenie wakacji. Użytkownicy mogli przystąpić do konkursu publikując zdjęcie w aplikacji konkursowej umieszczonej w zakładce profilu Copernicus na Facebooku.

Grafika przygotowana na Konkurs na Facebooku

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszej części, fani oddawali swoje głosy na zdjęcia użytkowników zamieszczone w aplikacji konkursowej. Prace z najlepszymi wynikami znalazły się w drugim etapie, gdzie jury wybrało trzech zwycięzców.

Odpowiedni wybór nagród to podstawa w organizowaniu konkursów angażujących użytkowników. W przypadku Centrum Edukacji Copernicus nagrodami w konkursie były tablet, aparat oraz iPod, czyli upominki dopasowane do potrzeb potencjalnych słuchaczy szkoły.

Dodatkowo, aby aplikacja rozeszła się w sposób wirusowy, formuła konkursu zachęcała użytkowników do wysyłania zaproszeń do znajomych z prośbą o oddanie głosu na ich pracę. Zachęceni atrakcyjnymi nagrodami uczestnicy konkursu bardzo często korzystali z tej opcji, zapewniając profilowi duży przyrost fanów tylko za pośrednictwem zaproszeń!

Przez cały czas prowadzenia przez nas komunikacji z fanami Centrum Edukacji Copernicus na Facebooku, równolegle prowadzona była kampania reklamowa. Aby nie gromadzić „pustych fanów” reklamy targetowane były do ludzi młodych, mieszkających na Śląsku w okolicach placówek szkoły.

Przykłady wykorzystanych form reklam:

COPERNICUSpromowanie

COPRENICUSreklamaK

Rezultaty:

 •  W trakcie trwania trzymiesięcznych działań liczba fanów szkoły wzrosła siedmiokrotnie!
 •  Nowe podejście do komunikacji z fanami dało większe możliwości promowania oferty szkoły
 •  Fanami profilu zostały w większości osoby młode pomiędzy 18 a 34 rokiem życia, a więc grupa docelowa szkoły
 •  Przeprowadzony konkurs zaangażował 89 uczestników
 •  Aplikacja konkursowa była odwiedzana codziennie, średnio przez 180 użytkowników. W sumie została wyświetlona prawie 10 tys. razy!
 •  Dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych form reklam, zostały one wyświetlone aż 15,7 mln razy!
 •  Najbardziej aktywną grupą na Fanpage’u pozostają osoby zamieszkujące miasta, gdzie znajdują się placówki Centrum Edukacji Copernicus