Klient: Walutomat.co.uk
Walutomat.co.uk – internetowy system przekazów pieniężnych należący do firmy Incaso. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych firm w branży. Udostępnia system, dzięki któremu każdy możne dokonać przewalutowania dosłownie w ciągu kilku sekund, bez wychodzenia z domu.
Celem realizowanego projektu była odpowiedź na pytanie: jak należy reklamować serwis, aby uzyskać jak największą liczbę konwersji?
Zadania:
I. Zwiększenie liczby przewalutowań on-line – zwiększenie zwrotu z inwestycji, uruchomienie nowych źródeł ruchu (AdWords).
II. Zwiększenie skuteczności – uzyskanie większego zaangażowania użytkowników, zwiększenie liczby konwersji.
Koncepcja:
Naszym zadaniem było przeprowadzenie kampanii testowej, która miała pomóc w weryfikacji założeń i sprawdzeniu rzeczywistości. Do testów wybraliśmy metodę, która dostarczyła nam niezbędną wiedzę do skonstruowania skutecznego komunikatu reklamowego.
Zakres prac:
- Sformułowanie trzech różnych komunikatów reklamowych
- Opracowanie graficzne projektów trzech landing page’ów
- Obsługa kampanii linków sponsorowanych
- Instalacja Google Analytics oraz połączenie go z kontem AdWords
- Raportowanie o skuteczności kampanii
Realizacja:
Wartości, którymi kierowaliśmy się przy pracy nad projektem to wiarygodność marki, jasny komunikat o zaletach produktu oraz dopracowana prezentacja produktu.
Przetestowane zostały trzy różne komunikaty reklamowe zawierające unikalne cechy produktu: szybkość, bezpieczeństwo i niska cena.
Rezultaty:
- Wyniki przeprowadzonych testów dostarczyły nam niezbędną wiedzę do skonstruowania skutecznego komunikatu reklamowego.
- Dzięki wykorzystaniu najskuteczniejszego komunikatu, odnotowaliśmy wzrost zainteresowania reklamą o 146%.